ekologia-w-liczbach.sp2.kostrzyn.pl

Zadania 2003.

Zadanie 1.

Wyrzucanie śmieci w lesie niszczy przyrodę, a pozostawiona szklana butelka może spowodować pożar. Uczniowie pewnej szkoły podstawowej wybrali się do lasu, aby posprzątać śmieci pozostawione przez turystów. Dzieci zebrały łącznie 180 worków śmieci. Zebrane śmieci następnie zostały posegregowane do kolorowych worków. Worków niebieskich było dwa razy więcej niż worków zielonych, natomiast worków żółtych było o 20 mniej niż niebieskich. Czarnych worków było najwięcej i było ich w sumie tyle ile pozostałych worków razem wziętych. Ile było poszczególnych worków?

Zadanie 2.

Przed Wami w czarnym worku znajduje się 25 nieposegregowanych śmieci.

Zadanie 3.

W pewnym 15 - to tysięcznym mieście 30% mieszkańców podczas kąpieli korzysta z prysznica zużywając jednorazowo około 50 litrów wody. Pozostałe 70% mieszkańców kąpie się w wannie zużywając jednorazowo około 120 litrów wody.

Ekologia w liczbach